Görevimiz Tehlike 7 Ne Zaman Gösterime Girecek?

Ünlü aktör Tom Cruise, Hollywood’da işine odaklılığı ve profesyonelliği ile tanınır. Kendisinin yıllardır ajan “Ethan Hunt” karakterini oynayıp hem de yapımcılığını üstlendiği gözbebeği serisi “Görevimiz Tehlike 7” ve bu filmin henüz adı konulmamış devam filmi çekimleri hala Roma’da devam ediyor.  

Yazan: Yasemin Bahar

Dünya çapında geniş hayran kitlesine sahip serinin son filmi “Görevimiz Tehlike 7”nin gösterim tarihi önce 21 Temmuz 2021 olarak belirlense de, pandemi dolayısıyla çekimlere 5 ay ara verilmesi nedeniyle tarihin 19 Kasım 2021’e alındığı duyuruldu. Her şey yolunda giderse diğer film ise Ağustos 2022’de beyazperdede seyircisiyle buluşacak.  Ortak bir hikayeye sahip olduğunu bildiğimiz bu iki filmin hikayesine dair ise herhangi bir bilgi paylaşılmış değil. Dolayısıyla sürpriz gelişmeler ve karakterler beklemek oldukça makul. Filmin henüz yayına girmemiş fragmanı ise dört gözle bekleniyor.

Geçtiğimiz günlerde Tom Cruise’un film setinde yaşattığı terör olay yaratmıştı. Setten sık sık yansıyan fotoğraflarda ilk günden beri sürekli maske taktığı ve taktırdığı gözlenen ünlü aktör, ekipte bazı kişilerin sosyal mesafeyi korumayıp, maske de takmadığını fark edince küplere binmiş ve tüm ekibi azarlamıştı. Aktörün:  “Bizim sayemizde Hollywood film çekimlerine geri döndü. Binlerce kişiye iş yaratıyoruz” diyerek bağırdığı biliniyor. Bu azarlama ekipteki bazı kişiler tarafından kayıt edilip basına da sızdırılınca, Cruise o 5 kişiyi bulup işine de son vermişti.  Cruise’un bu tutumu Hollywood’u ikiye bölerken, ünlü aktör George Clooney’de Cruise’a hak verdiğini bir röportaj esnasında belirtmişti. 58 yaşındaki ünlü Hollywood yıldızı, film ekibini salgından izole etmek, huzurlu bir çalışma ortamı sağlamak ve daha fazla gecikmeyi önlemek için masraftan kaçınmamış, tüm ekibi konaklatacak Hurtigruten model bir gemi kiralamıştı.

GÖREVİMİZ  TEHLİKE 7 Nerede çekilecek?

Tom Cruise, geçtiğimiz senenin Ocak ayında serinin iki devam filminin çekimlerine başlanacağını açıklamıştı. Fakat pandemi dolayısıyla Şubat ayında Venedik’te başlaması gereken çekimler İtalya’nın içinde bulunduğu zor şartlar dolayısıyla askıya alınmış ve çekimlere İngiltere’de başlanmıştı. Fimlerin senaryosu ve yönetmen koltuğu serinin bir önceki filminden tanıdığımız Christopher McQuarrie’a ait.  Filmin kadrosunda Tom Cruise’un hayranı olduğu eşsiz oyuncu Ingrid Bergman’a benzettiği için vazgeçemediği İsveçli aktris Rebecca Ferguson yine var.  Bir önceki filmde de yer alan Vanessa Kirby’nin yanı sıra Tom Cruise’un uzun bir süredir aşk dedikodularına karıştığı  ve “Marvel Sinematik Evreni’nde” Peggy Carter” karakteri ile tanıdığımız aktris Hayley Atwell’i de göreceğiz.  Atwell ile Cruise’un çekimlerin başından beri birbirlerine yakın oldukları ve iddialara göre Londra’da Cruise’un lüks dairesinde birlikte yaşadıkları söyleniyor. Hayley Atwell, 2020 yılının başında doktor olan eşinden de ayrılmıştı. Cruise’un adı ise boşandığı 3.eşi aktris Katie Holmes’tan beri kimseyle anılmamıştı.

Merakla beklenen filmde Tom Cruise’u yine adrenalin dolu dudak uçuklatan sahnelerde göreceğimiz kesin. Filmin Norveç çekim görüntülerinden aktör bu sefer de hızla hareket eden bir trenin üzerinde görüntülenmiş ve o sırada onu çekime alan hayranlarına gülerek el sallamıştı. Aktör, yine Norveç’teki Helsetkopen Dağı’ndan atladığı sahne görüntüleriyle de hayranlarını bir kez daha şaşkınlık içinde bırakmıştı. Aktörün motosikletle uçurumdan atladığı ve yaşına meydan okuduğu görüntüler de mevcut.  Aktörün bu çekimlerinde dublör kullanmadığı biliniyor.

Tom Cruise Görevimiz Tehlike 8 ile Emekli Mi Oluyor?

Maalesef, “Görevimiz Tehlike 8” ile birlikte, “Görevimiz Tehlike” efsanesinin sona ereceği ve oyuncuların emekli olacağı düşünülüyor. Ne diyelim, içindeki adrenalin ve sinema aşkı hiç tükenmesin sevgili Tom Cruise…